Chrapanie może oznaczać problem z prawem jazdy. Polska zaostrza przepisy (http://www.tvn24.pl)

[:pl]Od nowego roku obowiązują przepisy, które mogą oznaczać komplikacje dla osób, które mają poważny problem z chrapaniem i snem. Konkretnie chodzi o przypadłość nazywaną obturacyjnym bezdechem sennym, która ma siedmiokrotnie zwiększać ryzyko wypadku. Osoby, które się nie leczą, będą mogły stracić prawo jazdy. Materiał programu „Polska i Świat”.

Od nowego roku w ankietach wręczanych podczas badań lekarskich związanych z prawem jazdy znajduje się pytanie o to, czy pacjent cierpi na obturacyjny bezdech senny. Dodatkowo lekarz sam będzie sprawdzał, czy dana osoba nie wykazuje objawów tego schorzenia. (http://www.tvn24.pl)

Pełna informacja jest dostępna na stronie http://www.tvn24.pl/nowe-przepisy-bezdech-senny-a-prawo-jazdy,608975,s.html

Od InfoSCAN

Jesteśmy prawdopodobnie jedyną w Polsce firmą posiadająca własną technologię elektroniczną, zaawansowany system diagnostyczny oparty na technologi „cloud” oraz oczywiście wiedzę i doświadczenie pozwalające na masowe wykonywanie diagnostyki bezdechu podczas snu (ZOPS) w warunkach domowych i ambulatoryjnych. Już od 2013 roku wykonujemy obsługujemy technicznie badania diagnostyczne, nasze rejestratory MED-350 oraz system Medium24 pracują na potrzeby kilkudziesięciu specjalistycznych klinik w całej Polsce.[:]

Kategorie: