Infoscan przeprowadzi pilotaż MED Recorder w USA jeszcze w tym roku

[:pl]Infoscan w najbliższym czasie podpisze umowy i przeprowadzi pilotaż urządzenia MED Recorder na rynku amerykańskim, poinformował ISBnews prezes Infoscan Jacek Gnich. Plan przewiduje jego zakończenie w drugiej połowie grudnia br.

„W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy w Stanach Zjednoczonych z przedstawicielami tamtejszej branży diagnostycznej. Nasze urządzenie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem przez docelowych klientów czyli kliniki snu. Zwracano uwagę na przewagę technologiczną MED Recorder nad istniejącymi rozwiązaniami (Moduł GSM i możliwość sprawdzenia kompletności badania w trybie online), możliwość dostosowania naszego systemu do tych wykorzystywanych w klinikach; a także niższe ceny niż konkurencji; elastyczność oferty i polityki licencjonowania. Z częścią sleep labów podpiszemy umowy i rozpoczniemy oficjalny pilotaż jeszcze w tym kwartale” – powiedział ISBnews Gnich.

W pilotażu będą uczestniczyć kliniki snu zainteresowanie komercyjnym użytkowaniem urządzenia do zdalnego badania bezdechu sennego. Na przeprowadzenie takich testów pozwalają specjalne procedury FDA (Food&Drug Administration), która obecnie ocenia pod kątem merytorycznym wniosek spółki o dopuszczenie MED Recorder na rynek amerykański.

Spółka przygotowuje się także do wprowadzenia urządzenia do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego na największy światowy rynek. W USA rocznie przeprowadzanych jest pod 4 mln procedur w tym zakresie. Do wdrożenia MED Recorder na rynek Infoscan potrzebuje certyfikacji FDA.

„Wniosek złożyliśmy w czerwcu, a jeszcze w lipcu otrzymaliśmy pozytywną ocenę naszej aplikacji pod względem formalnym. Obecnie jesteśmy w fazie oceny merytorycznej i współpraca z FDA w tym zakresie przebiega obiecująco. Spodziewamy się, że do końca marca otrzymamy certyfikacji co w połączeniu z planowanym wcześniej pilotażem pozwoli nam od razu rozpocząć komercyjne przeprowadzenie badań w USA” – dodał Gnich.

Infoscan w tym miesiącu złożył ofertę na przeprowadzenie badań kohortowych na bezdech senny we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Harmonogram zakłada przeprowadzenie pierwszych badań w ramach tej współpracy do połowy grudnia. Wcześniej, w sierpniu spółka podpisała list intencyjny z Uniwersytetem Medycznym dotyczący badania 5 tys. osób na bezdech senny w ramach programu Białystok Plus, które będą prowadzone przez okres dwóch lat.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

(ISBnews)[:]

Kategorie: