Infoscan: polskie urządzenie do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego trafi do pacjentów w Azji Płd.-Wsch.

[:pl]Firma telemedyczna Infoscan S.A. podpisała porozumienie o współpracy z partnerem z Singapuru w zakresie sprzedaży badań diagnostyki bezdechu sennego na rynkach Azji Południowo – Wschodniej za pomocą urządzenia MED Recorder. Współpraca z partnerem azjatyckim będzie dotyczyła szczególnie Singapuru, Malezji, Indonezji i Filipin.

Infoscan w ramach podpisanego porozumienia z MedwoRx International dostarcza urządzenie i oprogramowanie do badania. Z kolei partner spółki zobowiązuje się do promocji rozwiązania, jego dystrybucji, zawierania umów z klientami oraz prowadzenia szkoleń w zakresie obsługi urządzenia i systemu telemedycznego na miejscu. Powyższy model działania umożliwia uzyskiwanie przychodów przez spółkę bez ponoszenia dodatkowych nakładów na lokalne struktury. Władze spółki oczekują uruchomienie sprzedaży w tym regionie w drugiej połowie tego roku. Warunki komercyjne współpracy zostaną ustalone w umowie dystrybucyjnej, której podpisanie planowane jest do końca maja 2018.

„W tym miesiącu przeprowadziliśmy we współpracy z naszym partnerem testy urządzenia MED Recorder w Indonezji i Malezji, które wypadły bardzo pomyślenie i potwierdziły zainteresowanie naszym rozwiązaniem w tych krajach. Po naszej wizycie w trakcie targów branżowych w Singapurze widzimy duży potencjał w tym regionie, gdyż wielu producentów urządzeń typu CPAP do terapii bezdechu prowadzi tam intensywnie działania marketingowo – sprzedażowe. Z drugiej strony w tych krajach jest problem z dostępnością do diagnostyki snu, która zawsze poprzedza zastosowanie aparatów CPAP. Nasi partnerzy są bardzo zainteresowani tym, aby to MED Recorder wypełnił tą rynkową niszę” – mówi Jacek Gnich, prezes Infoscan.

Rynki Azji Południowo – Wschodniej to nie jedyny region, w którym jest dostępne urządzenie spółki Infoscan. Firma umożliwia zdalne badanie w Polsce i prowadzi już testy urządzenia w Stanach Zjednoczonych, gdzie w najbliższym czasie zamierza przeprowadzić pierwsze płatne procedury. W pierwszej połowie tego roku Infoscan planuje pojawić się również na rynku francuskim.[:]

Kategorie: