Infoscan ma zgodę na prowadzenie badań na pacjentach w USA

[:pl]International Review Board (amerykański odpowiednik Komisji Bioetycznej) dopuścił urządzenie MED Recorder do badań na pacjentach. Dzięki tej decyzji firma telemedycznej Infoscan będzie mogła rozpocząć drugą fazę pilotażu w USA we współpracy z dr Josephem Ojile, uznanym w branży specjalistą od leczenia bezdechu sennego.

Badanie będzie prowadzone na 30 dorosłych pacjentach przy udziale Clayton Sleep Institute, sieci amerykańskiej kliniki snu. Infoscan współpracuje z tą firmą od grudnia ubiegłego roku w ramach testów urządzenia MED Recorder w Stanach Zjednoczonych. Wyniki badań zostaną zaprezentowane w artykule naukowym na łamach jednego z pism branżowych oraz konferencji dla przedstawicieli amerykańskiej branży diagnostyki snu. Spółka liczy, że ten projekt pozwoli na zwiększenie rozpoznawalności urządzenia w USA i pomoże w działaniach marketingowo –sprzedażowych na tym rynku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na współpracę z nami zdecydował się dr Joseph Ojile. W amerykańskiej branży diagnostyki zaburzeń snu jest prawdziwym autorytetem. Zasiada w radzie dyrektorów National Sleep Foundation, organizacji działającej na rzecz świadomości zagrożeń wynikających z bezdechu sennego oraz jest członkiem prestiżowej The American Academy of Sleep Medicine. Uważamy, że samo badanie pozwoli nam dobitniej pokazać przewagi technologiczne urządzenia MED Recorder i wypromować nasze rozwiązanie w amerykańskiej branży – podkreślił Jacek Gnich, Prezes Infoscan.

Dopuszczenie urządzenia MED Recorder przez IRB było ostatnim warunkiem koniecznym do spełnienia przed rozpoczęciem ww. badań, które planowane jest na początek września 2018 r.[:]

Kategorie: