Duszności w nocy? To może być bezdech

[:pl]Chrapanie często traktujemy jako normę. Wydaje nam się, że po prostu ta druga osoba przesadza, gdy przeszkadzają jej nieprzyjemne dźwięki. Niestety, coraz więcej Polaków ma problem z bezdechem sennym, a chrapanie może stanowić wyraźny sygnał, że z naszym zdrowiem coś jest nie tak, jak być powinno.

Jak rozpoznać bezdech senny?
Gdy pojawiają się duszności w nocy, należy od razu zareagować. To jeden z najważniejszych objawów bezdechu sennego. Kolejnym z nich jest chrapanie, a także poranne bóle głowy. Jeśli zauważysz u siebie takie problemy, to znak, że najwyższy czas zdecydować się na domowe badania na bezdech.

Diagnostyka domowa czy w szpitalu?
W momencie, gdy pacjent decyduje się na zdiagnozowanie swojego problemu, ma do wykorzystania kilka dróg. Jedną z nich jest dość długa i żmudna droga: specjaliści, skierowania i oczekiwanie na badanie w szpitalu – nawet kilkanaście miesięcy. Terminy są odległe, a w tym czasie problem tylko narasta. Oprócz tego może przerażać wizja specjalnego przygotowywania się do badania polisomnograficznego. Przeprowadzane jest ono w warunkach szpitalnych, a więc niezbyt komfortowych. Alternatywą jest nowoczesna diagnostyka domowa, dzięki której można w zaciszu swojej sypialni, sprawdzić czy mamy problem z bezdechem sennym.

Innowacyjne urządzenie w Twoim domu
Nowoczesne urządzenie, które pomaga wykonać domowe badania na bezdech to duża wygoda i komfort. Pacjent może badanie wykonać w swoim domu, bez specjalnego przygotowania. Znacznie skraca to czas oczekiwania na diagnostykę. Z takimi wynikami można od razu udać się do specjalisty i rozpocząć leczenie. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj badań, które mogą wykonać samodzielnie. Warto spróbować, zwłaszcza w przypadku takich schorzeń, jak bezdech senny, w przypadku których czas odgrywa wielką rolę.

Czynniki ryzyka
Na pojawienie się bezdechu sennego ma wpływ wiele różnych czynników. Należy do nich między innymi otyłość, cechy anatomiczne – częściej występuje u mężczyzn i osób, które mają przerośnięte migdałki czy wydłużony języczek. Wiek, spożywanie alkoholu i siedzący tryb życia także sprzyjają rozwojowi dolegliwości. Warto postawić na zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną. W momencie rozpoznania bezdechu sennego, specjalista zaleci odpowiednią terapię i pokieruje co do prawidłowych nawyków, dzięki którym zniknie nie tylko uporczywe chrapanie, ale i główna przyczyna zaburzeń sennych.[:]

Kategorie: