Jak walczyć z chrapaniem?

[:pl]Chrapanie to poważny problem, który dotyczy coraz większej liczby osób. Zakłócenia wywołane donośnym i nieprzyjemnym dźwiękiem mogą prowadzić nawet do problemów małżeńskich. Chrapanie może też być objawem groźnej choroby – bezdechu sennego. Jak sobie poradzić z tym problemem? Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia.

Wykonaj badanie bezdechu sennego
Diagnoza w przypadku publicznej służby zdrowia to wiele wizyt, długie oczekiwanie na badania i dość uciążliwy proces, w czasie którego problem może coraz bardziej narastać. Tymczasem bezdech senny to groźna choroba, która prowadzi do poważnych powikłań, dlatego należy działać szybko i stanowczo. Dzisiaj doskonałym rozwiązaniem jest badanie bezdechu sennego, które można wykonać w zaciszu swojego domu. Nowoczesne urządzenia dokonują pomiaru przepływu krwi, tętna, a także przepływu powietrza przez usta i nos. Do tego badany jest ruch przepony i klatki piersiowej, a także położenie ciała i natężenie chrapania. To szczegółowe informacje, które stanowią świetny punkt wyjścia do rozpoczęcia leczenia. Chrapanie nie musi być problemem, jeśli odpowiednio zdiagnozujemy swój przypadek i rozpoczniemy skuteczną terapię.

Czym jest bezdech senny
Chrapanie to jedynie objaw, większym problemem jest sama przyczyna, a więc mogący wystąpić bezdech senny. Polega on na ciągłych przerwach w oddychaniu. Powietrze nie dostaje się do płuc, w związku z czym następuje niedotlenienie wszystkich narządów. Takie epizody mogą trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund.

Kto jest zagrożony?

Najczęstszymi czynnikami ryzyka, jeśli chodzi o bezdech senny jest otyłość, a także zmiany anatomiczne górnych dróg oddechowych, np. przerost migdałków czy wydłużenie języczka. Częściej na OBS (Obturacyjny Bezdech Senny) chorują mężczyźni, niż kobiety.

Oszczędzaj czas, zbadaj się w domu
Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć problem z bezdechem sennym, nie czekaj, aż Twój stan się pogorszy. Dzisiaj możemy postawić na nowoczesne technologie i zbadać zaburzenia snu we własnym domu. Innowacyjne urządzenia wykonujące badanie bezdechu sennego są proste w użyciu i funkcjonalne. Diagnostyka wykonana w ten sposób dostarcza cennych informacji, dzięki którym lekarz może szybko rozpocząć leczenie pacjenta. Podjęcie odpowiednich kroków i zastosowanie dobrze dobranej terapii pozwala nie tylko poprawić komfort snu, ale także ochroni pacjenta przed rozwojem dolegliwości. Warto, zatem zadbać o swoje zdrowie i postawić na nowoczesne badanie bezdechu sennego.[:]

Kategorie: