Zaburzenia oddychania a chrapanie

[:pl]Zaburzenia oddychania podczas snu mogą prowadzić do niedotlenienia narządów. Są także przyczyną problemów zdrowotnych związanych z układem krwionośnym, mogą również powodować depresję i stany lękowe. Jednym z najczęstszych objawów ZOPS jest chrapanie, którego pacjenci nie powinni bagatelizować.

Co zrobić z chrapaniem?
Zaburzenia oddychania w czasie snu mogą być spowodowane brakiem dopływu powietrza do płuc. Może wtedy pojawić się charakterystyczne chrapanie, ale także inne objawy: ból głowy, senność, problemy z koncentracją i pamięcią. Nieleczone zaburzenia oddychania podczas snu (ZOPS) zwiększają ryzyko pojawienia się chorób serca, depresji czy udaru. Nie warto bagatelizować problemu. Już samo chrapanie jest wskazaniem do wykonania badania na bezdech senny. Początkowo objawy mogą występować pojedynczo, ale z czasem ich intensywność będzie wzrastać. Nieleczony ZOSP powoduje ogromne zniszczenia w organizmie. Po pewnym czasie nie jesteśmy ich już w stanie odwrócić. Zaburzenia oddychania wraz z bezdechem sennym mogą być przyczyną zawału serca, udaru mózgu, zaburzeń rytmu serca, a nawet mogą powodować wypadki drogowe. Z kolei wykrycie choroby we wczesnym stadium daje nadzieję na przywrócenie prawidłowej drożności górnych dróg oddechowych, co nie tylko poprawia komfort snu, ale także zdrowie pacjenta. Wyobrażasz sobie, jakby to było obudzić się wypoczętym? Postaw na skuteczną diagnozę i rozpocznij leczenie, a przekonasz się, że jest to możliwe.

Badanie wykonasz w domu
Podstawą do zdiagnozowania zaburzenia oddychania jest badanie polisomnograficzne. Przez całą noc rejestruje się saturację krwi tlenem, tętno, ruchy oddechowe oraz inne parametry organizmu. Analiza takich wyników pozwala specjaliście stwierdzić, czy pacjent cierpi na bezdech senny. Badanie można wykonać w warunkach szpitalnych. Ich minusem jest długie oczekiwanie oraz niezbyt komfortowe warunki. Powinno ono trwać przynajmniej 6 godzin, ale najczęściej do szpitala pacjent musi zgłosić się wcześniej, by dopełnić wszystkich formalności. Alternatywą jest urządzenie telemedyczne, dzięki któremu takie badanie można wykonać w domu. Bada ono wszystkie najważniejsze parametry organizmu, w tym również przepływ krwi i tlenu oraz położenie ciała. Decydując się na taką formę diagnostyki, pacjent znacząco skraca czas oczekiwania. Z wynikami można od razu udać się do specjalisty, który je przeanalizuje i zaleci odpowiednią terapię.

Nowoczesność w walce z chorobą
Wykonanie badania w domu to duża wygoda, a wynik jest jak najbardziej wiarygodny. Możemy położyć się w swojej sypialni, bez szpitalnej atmosfery i innych niedogodności. W dzisiejszych czasach urządzenie telemedyczne to świetna opcja diagnostyki, która jest dostępna dla wszystkich pacjentów. Warto z niej skorzystać także w przypadku, gdy chcemy zbadać zaburzenia oddychania, a na pewno odczujemy sporą różnicę i będziemy mogli szybko rozpocząć odpowiednią terapię.[:]

Kategorie: