Infoscan uruchomił nowy model sprzedaży w Polsce

[:pl]ScanLink Medical, spółka z telemedycznej Grupy Infoscan S.A. uzyskała status podmiotu leczniczego. Placówka prowadzona w ramach Grupy specjalizuje się w diagnostyce zaburzeń oddychania podczas snu. Tomasz Nowowiejski, nowy prezes Infoscanu liczy na współpracę w tym obszarze z sieciami klinik oraz producentami sprzętu do terapii bezdechu sennego. Spółka ma już pierwszego klienta na nową usługę – klinikę stomatologiczną Dentalux.

Spółka zależna Infoscanu została wpisana do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą. Oznacza to, że Grupa Infoscan będzie mogła oferować nowe usługi. Dotąd Infoscan dostarczał jedynie techniczny raport z badania bezdechu sennego. Teraz Grupa może oferować pełny opis medyczny z konkretnymi rozwiązaniami terapeutycznymi. Nowy model ma ułatwić współpracę z klinikami medycznymi oraz producentami sprzętu do terapii. W tym zakresie spółka podjęła już współpracę z kliniką dentystyczną Dentalux. Infoscan ma również listy intencyjne z firmą ResMed Polska, która wchodzi w skład grupy kapitałowej ResMed Inc, globalnego producenta wyrobów medycznych do terapii zaburzeń oddychania podczas snu. Wspólnie firmy zaproponują pacjentom cierpiącym na bezdech senny możliwość skorzystania z pełnej ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej w prosty i łatwy sposób. – Od momentu gdy dołączyłem do spółki i po rozmowach ze środowiskiem medycznym zauważyłem potrzebę zmiany modelu sprzedaży Infoscan w Polsce. Stąd decyzja o uruchomieniu własnego podmiotu medycznego, który jest odpowiedzą na potrzeby branży w Polsce. W ostatnich kilku miesiącach prowadziliśmy szereg rozmów z klinikami medycznymi, które mam nadzieje w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi umowami. Dzięki zmianie podejścia liczymy na istotny wzrost liczby badań przeprowadzonych przez Infoscan w Polsce – komentuje Tomasz Nowowiejski, Prezes Infoscan, który 28 stycznia objął tą funkcję. Wcześniej od kwietnia 2018 roku był Wiceprezesem Spółki.

Polska to tylko jeden z kierunków, na którym Tomasz Nowowiejski chce rozwijać sprzedaż. – Największym na świecie rynkiem diagnostyki bezdechu sennego są USA, dlatego kontynuujemy prace związane z certyfikacją FDA i przygotowujemy się do wejścia na ten rynek. Istotną sprzedaż za granicą zaczniemy generować jednak na innych kierunkach. Jesteśmy po pierwszych komercyjnych badaniach w Azji Płd. Wschodniej i nasz lokalny partner jest już przygotowany do uruchomienia sprzedaży na szerszą skalę w Filipinach, Malezji oraz Indonezji. Z kolei w Europie jesteśmy w fazie zaawansowanych negocjacji warunków umowy na sprzedaż naszych urządzeń na rynek francuski. Oczekujemy, że w tym kwartale zrealizujemy pierwsze zamówienie we Francji w ramach tego kontraktu – mówi Tomasz Nowowiejski.[:]

Kategorie: