Infoscan ma umowę na sprzedaż systemu do diagnostyki bezdechu sennego w Europie Zachodniej i Afryce Północnej

[:pl]Firma telemedyczna Infoscan S.A. podpisała umowę dotyczącą dystrybucji urządzenia do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego z GBF INTERNATIONAL, spółką powiązaną z Bayard Medical. Współpraca będzie dotyczyła krajów Europy Zachodniej (Francji, Belgii, Luksemburga oraz Szwajcarii) oraz z regionu Maghrebu (Tunezja, Maroko, Algieria). Dzięki największej umowie w historii Spółki, Infoscan znacząco poprawi wyniki finansowe w tym roku oraz otworzy przed sobą możliwości do sprzedaży badań lub urządzeń na rynkach zachodnioeuropejskich.  Biorąc pod uwagę obecny kurs euro i wskazane w umowie minimalne parametry zamówień, w ciągu 24 miesięcy współpraca może przynieść ponad 8 mln zł przychodów.

Pierwsze zamówienie na urządzenia MED Recorder będzie złożone jeszcze w tym miesiącu. Na początku będzie to 20 sztuk, a następnie co najmniej 50 urządzeń miesięcznie przez kolejne 5 miesięcy. Po upływie pierwszych 6 miesięcy umowy, francuski partner dostarczy prognozę zapotrzebowania na ww. urządzenia na kolejne pół roku. Spółka zagwarantowała sobie również korzystną formę rozliczeń. Płatność 50% wartości zamówienia Infoscan otrzymuje w momencie jego przyjęcia do realizacji. Kolejne 25% wartości zamówienia w momencie wysyłki urządzeń do Partnera, a resztę w terminie 7 dni od daty otrzymania urządzeń. Cena podstawowa została określona na 1450 Euro za jedno urządzenie MED Recorder.  Dodatkowo, Spółka pobierze opłatę licencyjną za użytkowanie oprogramowania służącego do analizy i przechowywania danych związanych z badaniem diagnostyki bezdechu sennego w wysokości 180 Euro za każde urządzenie. – Umowa z francuskim partnerem jest prawdziwym przełomem w historii Spółki. To całkowicie nowy, w odróżnieniu do modelu usługowego stosowanego w Azji, model sprzedażowy. Zakładamy, że będzie on generował stabilny cash-flow i kilkudziesięcioprocentową marżę, co pozwoli nam osiągnąć próg rentowności na działalności w Europie.   Uważamy, że nasze rozwiązanie spotka się z pozytywnym odbiorem przez lekarzy i kliniki w zachodniej części naszego kontynentu i po sześciu miesiącach współpracy będziemy mogli zwiększyć wolumen sprzedaży na tych rynkach  – uważa Tomasz Nowowiejski, Prezes Infoscan.

Wraz z rozwojem współpracy Spółka może poszerzyć sprzedaż o inne rynki europejskie oraz kraje Bliskiego Wschodu. – Cieszy nas szczególnie fakt, że MED Recorder trafi do tych krajów europejskich o największych wydatkach na zdrowie i wyznaczających standardy w różnych obszarach medycyny. Wierzymy, że tym samym przyczynimy się również do zwiększenia świadomości na temat zagrożeń związanych z bezdechem sennym w Europie – zaznacza Tomasz Nowowiejski. Problem bezdechu sennego jest dużym wyzwaniem dla  europejskiej służby zdrowia. Zgodnie z informacjami z Société Française de Recherche et Médecine du Sommeil (francuska instytucja zajmująca się badaniami snu) w 2015 r. od 4% od 10% Francuzów cierpiało na zespół bezdechu sennego, czyli od 2.5 do 6.4 milionów populacji. Eksperci przyznają, że na tamtejszym rynku prawdopodobnie ponad 50% potencjalnych pacjentów nie zostało jeszcze zdiagnozowanych.

Umowa z francuskim partnerem nie jest jedynym zagranicznym kontraktem telemedycznej firmy. W ubiegłym roku Infoscan podpisał umowę na sprzedaż badań w regionie Azji Południowo – Wschodniej. W tym miesiącu ruszają badania za pomocą MED Recorder w pierwszych szpitalach na Filipinach. Dodatkowo, spółka zależna Infoscan podpisała w ostatnich tygodniach dwie umowy w Polsce: z siecią przychodni Polmed oraz z kliniką stomatologiczną Dentalux.[:]

Kategorie: