Infoscan pozyskuje 21 mln finansowania na ekspansję i zapowiada aktualizację strategii rozwoju

[:pl]Firma telemedyczna Infoscan S.A. podpisała umowę inwestycyjną z funduszem European High Growth Opportunities Securitization Fund („Inwestor”), w ramach której może pozyskać nawet 21 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na ekspansję zagraniczną, certyfikację FDA oraz przejście na Rynek Główny GPW. Pośrednikiem pomiędzy Spółką, a Inwestorem jest doradca inwestycyjny Alpha Blue Ocean Inc. W związku z podpisaniem umowy inwestycyjnej Spółka zamierza opracować aktualizację strategii rozwoju.

Transakcja zakłada emisję obligacji zamiennych na akcje o wartości 50 000 zł każda. Obligacje będą oferowane w 6 transzach o wartości nominalnej 750 tys. zł każda oraz 33 transzach o wartości nominalnej 500 tys. zł każda, w związku z czym Infoscan może pozyskać od Inwestora nawet 21 mln zł. Spółka zaznacza jednocześnie, że jest to wartość maksymalna, a obligacje dla Inwestora będą emitowane tylko i wyłącznie w sytuacji wystąpienia określonego zapotrzebowania.

Umowa z Inwestorem otwiera Spółce drogę do dalszej ekspansji, zarówno zagranicznej, jak i w Polsce oraz pozwala sfinansować realizację najistotniejszych kamieni milowych. Dzięki środkom od Inwestora Infoscan będzie mógł sfinansować działania związane z wejściem na nowe rynki. Finansowanie pozwoli nam również wznowić procedurę wejścia na rynek amerykański, którą rozpoczniemy od ponownego ubiegania się o certyfikat FDA – komentuje Piotr Sobiś, Wiceprezes Zarządu Infoscan. – Bardzo istotna dla nas jest transzowana forma pozyskanego finansowania. Dzięki temu Spółka otrzyma niezbędny kapitał w momencie wystąpienia zapotrzebowania na te środki, co pozwoli efektywnie je wykorzystać. Warto zaznaczyć, że kwota 21 mln zł to wartość maksymalna. Nie musimy jej wykorzystywać w stu procentach – dodaje Piotr Sobiś.

Pierre Vannineuse, założyciel grupy Alpha Blue Ocean, która pośredniczyła oraz doradzała obu stronom transakcji skomentował umowę następująco – ABO z dumą ogłasza partnerstwo finansowe z firmą Infoscan, która wykazała się innowacyjnością w swojej ofercie zdalnej diagnostyki bezdechu sennego. Finansowanie pomoże Spółce zabezpieczyć potrzeby kapitałowe związane z globalną ekspansją swojego rozwiązania.

Infoscan planuje przejść z rynku NewConnect na Rynek Główny GPW. Środki pozyskane w ramach umowy inwestycyjnej pozwolą Spółce przyspieszyć prace nad prospektem emisyjnym. Infoscan zamierza również zaktualizować strategię rozwoju.

Wejście na rynek główny naszej rodzimej giełdy pozwoli nam zdobyć ekspozycję na nową grupę inwestorów, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Infoscan ma bardzo duży potencjał, aby zostać firmą globalną. Nasze rozwiązanie jest już wykorzystywane w placówkach medycznych we Francji oraz w Azji Południowo Wschodniej. Do końca tego roku planujemy być obecni na co najmniej 10 rynkach zagranicznych. Rynek Główny GPW jest więc naturalnym miejscem dla Spółki Infoscan – komentuje Maciej Nowak, pełniący funkcję Wiceprezesa Zarządu Infoscan.

Inwestora reprezentowali: Adwokat Paweł Frańczak z kancelarii prawnej PFLAW ADVOCATES & PARTNERS oraz francuska kancelaria prawna JEANTET.[:]

Kategorie: