Piotr Sobiś powołany na Prezesa Zarządu Spółki Infoscan

[:pl]Rada Nadzorcza firmy telemedycznej Infoscan S.A. powołała Piotra Sobisia, dotychczasowego Wiceprezesa Zarządu Spółki, na stanowisko Prezesa Zarządu. Nowy Prezes zasiada w Zarządzie Spółki od listopada 2018 roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza zatwierdziła umowę inwestycyjną z European High Growth Opportunities Securitization Fund („Inwestor”) podpisaną 11 czerwca br. w ramach której Infoscan może pozyskać nawet 21 mln zł. Pozyskanie Inwestora jest jednym z sukcesów nowego Prezesa Zarządu Spółki.

Pan Piotr Sobiś to doświadczony manager posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami w tym spółkami giełdowymi. Swoją karierę zaczynał w 2005 roku jako analityk finansowy. Później, przez blisko 7 lat związany był  z  Midas  S.A.,  funduszem  notowanym  na  GPW,  inwestującym  w  branży  telekomunikacyjnej,  gdzie  odpowiadał  m.in.  za komunikację z rynkiem kapitałowym. W późniejszym okresie sprawował także funkcje w Radach Nadzorczych oraz Zarządach spółek notowanych na NewConnect. Ponadto Piotr Sobiś posiada kilkuletnie doświadczenie w obszarze regulacji rynku kapitałowego w Polsce oraz z wprowadzaniem instrumentów finansowych do obrotu na rynku regulowanym i NewConnect.

Pan Piotr to osoba nie od dziś związana z polskim rynkiem kapitałowym. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami oraz ponadprzeciętna znajomość regulacji polskiego rynku kapitałowego sprawiły, że już w zeszłym roku powołaliśmy Piotra Sobisia do Zarządu na stanowisko Wiceprezesa. Pan Piotr spisał się w tej roli znakomicie. Po rezygnacji wcześniejszego Prezesa przejął stery nad spółką i sukcesywnie prowadzi ją na drogę rentowności. Największym sukcesem Pana Piotra jest bez wątpienia nawiązanie kontaktu z Alpha Blue Ocean, dzięki czemu zabezpieczone zostało finansowanie najistotniejszych etapów rozwoju spółki. Doskonale wykonana przez Pana Piotra praca sprawiła, że Rada Nadzorcza, którą reprezentuję podjęła decyzję o powołaniu go na stanowiska Prezesa Zarządu Infoscan. komentuje Paweł Janiszewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Infoscan. – Przed spółką bardzo trudny, a zarazem perspektywiczny okres. Jestem przekonany, że nowy Zarząd pod przewodnictwem Pana Piotra doskonale poradzi sobie z wyzwaniami stojącymi przez Infoscanem w najbliższych miesiącach oraz latach. – dodaje.

Piotr Sobiś odpowiada m.in. za kontakt z Alpha Blue Ocean Inc., doradcą inwestycyjnym, który pośredniczył w nawiązaniu współpracy oraz podpisaniu umowy inwestycyjnej w ramach, której Spółka może pozyskać nawet 21 mln zł na realizację strategicznych etapów rozwoju Spółki.

Infoscan jest w naszej opinii bardzo perspektywiczną spółką. Bardzo zależy nam na budowaniu wartości, na co wpływ będzie miało oczywiście osiągnięcie rentowności oraz systematyczne jej zwiększanie. Determinacja nowego Zarządu jest bardzo duża. Cieszymy się, że będziemy mieli swój wkład w rozwój tego wspaniałego projektu. – komentuje Pierre Vannineuse, założyciel grupy Alpha Blue Ocean.[:]

Kategorie: