Infoscan planuje rozszerzyć działalność na rynku francuskim

[:pl]Firma telemedyczna Infoscan S.A. rozpoczęła działania mające na celu zwiększenie skali działalności na rynku francuskim. Efektem tego jest podpisanie listu intencyjnego z Novomed Group SAS, jednym z największych francuskich dystrybutorów sprzętu medycznego. Aktualnie Spółka prowadzi rozmowy dotyczące ustalenia warunków współpracy z potencjalnym partnerem. Jednocześnie Novomed rozpocznie negocjacje z GBF International, który jest obecnie wyłącznym dystrybutorem urządzenia MED Recorder i systemu telemedycznego Osascan we Francji w celu ustalenia formalnych warunków dostaw.

Novomed to bardzo duży gracz na francuskim rynku medycznym posiadający ponad dwudziestoletnią historię działalności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że zostaliśmy zauważeni przez tak znaczącego dystrybutora. Rynek francuski ma w sobie bardzo duży potencjał, dlatego bardzo zależy nam na tym, aby w stu procentach go wykorzystać – komentuje Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan S.A.

Novomed to działający od 1993 roku, jeden z największych dystrybutorów sprzętu medycznego we Francji. Podmiot prowadzi działalność również w Belgii, Szwajcarii, a także w Indiach. Poprzez współpracę z kolejnym dystrybutorem Infoscan chce wzmocnić swoją pozycję na francuskim rynku medycznym, na którym jest obecny od kwietnia tego roku. Spółka rozpoczęła wówczas dostawy urządzenia MED Recorder oraz licencji na korzystanie z systemu Osascan dla GBF International. Od momentu rozpoczęcia współpracy Infoscan sprzedał GBF International 120 urządzeń oraz licencji.

Umowa z Novomedem pozwoli nam zwiększyć skalę działalności na rynku francuskim. Poza Infoscanem Novomed będzie również prowadził rozmowy z GBF International, naszym aktualnym partnerem we Francji. Jest on obecnie wyłącznym dystrybutorem naszego rozwiązania w tym kraju, dlatego najprawdopodobniej będzie on pośredniczył w sprzedaży dla Novomedu. W przypadku pomyślnego zakończenia rozmów otrzymamy możliwość istotnego zwiększenia wolumenu sprzedaży na tym rynku – komentuje Maciej Nowak, Wiceprezes Zarządu Infoscan S.A.

Spółka prowadzi aktywne działania mające na celu rozwój działalności na rynkach na których aktualnie działa oraz wejście na kolejne rynki. Infoscan posiada podpisane listy intencyjne z potencjalnymi partnerami z Hiszpanii, Indii oraz z Iranu. Ponadto dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Spółka będzie miała możliwość rozpoczęcia rozmów z potencjalnymi partnerami z Norwegii, Rosji oraz z Ukrainy.[:]

Kategorie: