Infoscan oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczynają kolejny etap programu „Białystok PLUS”

[:pl]Firma telemedyczna Infoscan S.A. oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku będą kontynuowały realizację programu „Białystok PLUS”, w ramach którego zostanie przeprowadzone kolejnych 250 badań na bezdech senny. W opinii Zarządu Infoscan kontynuacja projektu wpłynie bardzo pozytywnie na rozpropagowanie rozwiązania Spółki wśród polskich placówek medycznych oraz pacjentów. Udział w projekcie zapewni możliwość nawiązania współpracy z innymi jednostkami publicznymi w Polsce.

Badanie Białystok PLUS ma za zadanie ocenić stan zdrowia ludności na terenie Białegostoku. W ramach badania Białystok PLUS, które trwa od 2017 roku, zostanie losowo wybranych około 10 000 mieszkańców Białegostoku w wieku między 20 a 80 rokiem życia. Są oni bezpłatnie poddawani wielu nowoczesnym badaniom diagnostycznym w tym m.in. na bezdech senny.

Kontynuacja programu „Białystok PLUS” oraz ponowny wybór Spółki do współpracy przy projekcie daje nam bardzo duże możliwości rozwoju działalności w Polsce, a także potwierdza to, że nasze rozwiązanie jest skuteczne. Podczas pierwszego etapu lekarze pracujący przy projekcie wykonali 191 badań na pacjentach, z których wynika, że ZOPS jest bardzo dużym problemem w Polsce. Sami lekarze natomiast bardzo pozytywnie ocenili nasze rozwiązanie. Jesteśmy przekonani, że II etap programu jeszcze bardziej wypromuje zestaw MED Recorder wśród lekarzy, a co za tym idzie będzie ono dostępne dla coraz większej grupy pacjentów – komentuje Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan S.A.

W ramach pierwszego etapu programu wykonanych zostało 191 badań, z czego aż 111 zakończyło się zdiagnozowaniem podejrzenia bezdechu sennego u badanej osoby. Projekt jest realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Bardzo istotne jest to, że projekt jest finansowany ze środków samorządowych. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego pokazuje, że polskie jednostki samorządowe coraz częściej angażują się we wspieranie inicjatyw promujących innowacyjne rozwiązania medyczne. Naszym zdaniem jest to bardzo dobry trend oraz cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tego typu projektach. – informuje Piotr Sobiś. – Jesteśmy przekonani, że nasz udział w projekcie „Białystok PLUS” pozwoli Spółce w przyszłości współpracować z kolejnymi samorządami, aby promować nowoczesne rozwiązania medyczne. Uważamy, że każdy Polak zasługuje na usługi medyczne najwyższej jakości, a urządzenie MED Recorder oraz system Osascan w stu procentach się w nie wpisują – dodaje.

Infoscan oprócz współpracy z jednostkami samorządowymi planuje ułatwić Polakom dostęp do swojego zestawu do diagnostyki bezdechu sennego również poprzez usługę korzystnego finansowania  przeznaczoną dla placówek medycznych. W sierpniu br. Spółka podpisała umowę z mLeasing Sp. z o.o. w ramach, której klienci będą mogli zakupić rozwiązanie korzystając z leasingu lub pożyczki medycznej.[:]

Kategorie: