Infoscan rozpoczyna komercyjne badania w Hiszpanii

Firma telemedyczna Infoscan S.A. uruchamia umowę z Giromed Institute, hiszpańskim dystrybutorem sprzętu medycznego. Aktualnie trwają szkolenia pracowników instytutu, a do Hiszpanii trafiło pierwsze 10 urządzeń, które zostaną wykorzystane już w tym tygodniu do przeprowadzenia pierwszych badań komercyjnych. Infoscan oraz hiszpański partner również rozmawiają o rozszerzeniu współpracy.

Jesteśmy na ostatnim etapie wdrożenia umowy z naszym hiszpańskim partnerem. Od kilku dni nasi specjaliści szkolą personel medyczny z obsługi urządzenia Med Recorder oraz systemu telemedycznego Osascan. Giromed otrzymał od nas również pierwsze 10 urządzeń, które już w tym tygodniu trafią do pierwszych placówek medycznych. W tym tygodniu rozpoczną się również pierwsze badania pacjentów przy użyciu naszego rozwiązania. Bardzo się cieszymy, że pacjenci w kolejnym kraju otrzymają możliwość badań pod kątem bezdechu sennego, przy użyciu urządzenia diagnostycznego najwyższej jakości. – mówi Maciej Nowak, Wiceprezes Zarządu Infoscan.

Zawarty na 5 lat kontrakt z hiszpańskim dystrybutorem sprzętu obejmuje udostępnienie partnerowi urządzeń oraz licencji na oprogramowanie Osascan. Giromed zobowiązał się na starcie do wynajęcia 10 urządzeń oraz do wykonania za ich pomocą minimum 520 badań w ciągu pierwszego roku współpracy. Spółka otrzymuje depozyt za każde użyczone urządzenie MED Recorder, wynagrodzenie za każde badanie oraz roczną opłatę licencyjną za dostęp do systemu Osascan. W związku z rozpoczęciem działalności na terenie Hiszpanii, Infoscan stworzył hiszpańską wersję językową systemu telemedycznego Osascan, która ułatwi wejście na inne rynki hiszpańskojęzyczne. Zarząd Infoscan prowadzi rozmowy dotyczące poszerzenia współpracy z hiszpańskim partnerem.

Już od początku naszych rozmów Giromed Institute sygnalizował, że nasza współpraca powinna wychodzić poza dystrybucję rozwiązania Infoscanu oraz poza rynek hiszpański. Odkąd jesteśmy w posiadaniu hiszpańskiej wersji językowej systemu Osascan stoją przed nami wszystkie kraje
hiszpańskojęzyczne. W tym tygodniu wybieram się osobiście do Hiszpanii, aby na miejscu omówić warunki rozszerzenia współpracy
– komentuje Maciej Nowak.

W tym roku Infoscan podpisał 3 umowy z zagranicznymi partnerami z Francji, Hiszpanii oraz z Iranu. Zawarcie każdej z nich było poprzedzone negocjacjami oraz listem intencyjnym. Aktualnie Spółka negocjuje umowę ze Inter Business ’91 Ltd, z którą również wcześniej podpisała list intencyjny. Ponadto Spółka nawiązała w tym miesiącu współpracę z CEATEC Shanghai Office, które wesprze Infoscan w ekspansji na rynku chińskim. Infoscan rozpoczyna również badania pilotażowe na rynku ukraińskim.

Kategorie: