Rozwój nowych produktów i usług oraz skokowe zwiększenie sprzedaży priorytetem dla Infoscanu na lata 2020-2022

Firma telemedyczna Infoscan S.A. zaprezentowała plany rozwoju na lata 2020-2022. Spółka zamierza skoncentrować aktywność na rozwoju nowych produktów oraz usług, a także znacząco zwiększyć sprzedaż. Infoscan planuje zmienić również profil działalności na technologiczno-medyczny, pozwalający na realizację pełnego cykl diagnostyczno-terapeutycznego pacjenta. Jednocześnie spółka wznowi działania mające na celu wejście z usługą do USA – największym rynku telemedycznym na świecie.

Przez najbliższe 3 lata będziemy opierać rozwój Infoscanu na dwóch filarach. Pierwszy to rozwój sprzedaży, a co za tym idzie dalsza ekspansja na rynkach zagranicznych. Drugi to rozwój naszych produktów, związany z wprowadzeniem na rynek nowej wersji Rejestratora MED, który oprócz unowocześnionych konfiguracji do diagnostyki ZOPS będzie zawierał też nowe moduły pozwalające na wykonywanie badań typu holter EKG w warunkach domowych. Aktualnie na rynku nie ma takiego rozwiązania, a zapotrzebowanie jest ogromne. Dlatego uważamy, że nowe urządzenie może osiągnąć duży sukces – komentuje Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan S.A.

Nowa wersja urządzenia będzie wyróżniać się uniwersalnością, prostą obsługą oraz będzie praktyczna w zastosowaniu. Ponadto w trakcie każdego badania urządzenie będzie kontrolować poprawność jego przebiegu, monitorując przymocowanie czujników, stan baterii i zasięg GSM.

Infoscan będzie również modyfikował profil działalności. Spółka zamierza do 2022 r. przekształcić się z firmy telemedycznej oferującej rozwiązanie do domowej diagnostyki bezdechu sennego w spółkę technologiczno-medyczną oferującą kompleksową opiekę nad pacjentem w trakcie pełnego procesu diagnostyki oraz leczenia. W tej transformacji ważnym ogniwem będzie oprogramowanie Osascan, infrastruktura niezbędna do przeprowadzenia opisu badań, a także rozwiązań systemowych dla klientów zewnętrznych. System będzie rozwijany w ramach obecnej spółki zależnej cardio.link, która zmieni nazwę na SoftScan.

Oprócz oferowania usługi diagnostycznej będziemy też skupiać się na leczeniu pacjentów. W tym celu zamierzamy rozszerzyć działalność ScanLink Medical, podmiotu medycznego działającego w ramach Grupy. Planujemy nawiązać współpracę z dystrybutorami urządzeń do leczenia bezdechu sennego typu CPAP, dzięki czemu specjaliści ScanLink poza przeprowadzeniem pełnego procesu diagnostycznego będą również nadzorować terapię pacjentów – dodaje Piotr Sobiś. Infoscan ułatwi również zewnętrznym podmiotom medycznym dostęp do finansowania dzięki współpracy z mLeasing. Ponadto, zostanie uruchomiona akcja promocyjna zamawiania badań w kanale e-commerce. Planowany jest też start kampanii społecznej „Zbadaj się sam”.

Plany rozwoju Spółki na lata 2020-2022 zakładają dalszą ekspansję zagraniczną Infoscanu. Aktualnie spółka ma nawiązaną współpracę z dystrybutorami z Hiszpani, Francji, Iranu oraz z Singapuru (umowa obejmuje także Malezję, Filipiny, Indonezje). Ponadto, w zeszłym roku Infoscan podpisał listy intencyjne z podmiotami działającymi na rynkach bułgarskim i ukraińskim. Wśród perspektywicznych rynków, na których działalność planuje rozpocząć firma telemedyczna znajdują się m.in. Chiny, Rosja, Meksyk, Norwegia, Szwecja oraz Wietnam. Spółka planuje także wznowić proces certyfikacji FDA, a następnie wejść ze swoją usługą na rynek amerykański.

Zależy nam, aby usługa Infoscanu trafiła na jak największą liczbę rynków. Nasze rozwiązanie jest unikatowe w skali światowej o czym świadczy rosnące zainteresowanie zagranicznych dystrybutorów urządzeń oraz rozwiązań medycznych. W dalszym ciągu planujemy również wejść na rynek amerykański, który jest największym rynkiem telemedycznym na świecie. W tym celu rozpoczęliśmy przygotowania do ponownego złożenia wniosku w FDA (Food and Drug Administration). Tym razem jednak wybierzemy bardziej bezpieczną ścieżkę polegającą na dodatkowym wykonaniu badań klinicznych potwierdzających skuteczność naszych rozwiązań. Jest to plan zbieżny z rozwojem naszego urządzenia, które w naszej ocenie będzie jeszcze lepiej przystosowane do rynku amerykańskiego. Naszym celem jest wprowadzenie usługi do Stanów Zjednoczonych najszybciej jak to możliwe natomiast jest to uzależnione od wielu czynników niezależnych od nas dlatego bezpiecznie zakładamy, że będzie to najpóźniej do 2022 roku – komentuje Maciej Nowak, Wiceprezes Zarządu Infoscan S.A.

Kategorie: