Infoscan przystępuje do walki z koronawirusem

Firma telemedyczna Infoscan S.A. zamierza rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż i dystrybucję testów na koronawirusa oraz innych produktów służących walce z Covid-19. W tym celu Spółka podpisała aneks listu intencyjnego z Medintech GmbH, austriackim dystrybutorem sprzętu oraz rozwiązań medycznych. Potencjalna współpraca obu podmiotów ma być poszerzona o dystrybucję przez Infoscan na terenie Polski testów, sprzętu oraz akcesoriów służących do walki z koronawirusem. Będą one dostarczane przez austriackiego partnera.

Docelowo współpraca Spółki Infoscan oraz Medintech GmbH miała obejmować tylko sprzedaż urządzenia oraz licencji na oprogramowanie do badania podmiotom medycznym z Austrii. W ramach potencjalnego poszerzenia współpracy Medintech będzie również dostarczał polskiej spółce telemedycznej takie akcesoria jak: testy diagnostyczne wykrywające przeciwciała specyficzne dla wirusa SARS-CoV-2, sprzęt medyczny (m.in. respiratory, kardiomonitory, termometry), środki ochrony osobistej (m.in. maski ochronne N95, maski chirurgiczne, kombinezony ochronne) i inne produkty niezbędne do walki z konsekwencjami choroby Covid-19 (m.in. żele i płyny dezynfekujące).

Rozszerzenie naszej współpracy z Medintech to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na sprzęt oraz artykuły potrzebne do ochrony przed koronawirusem,zgłaszane przez placówki medyczne. Ten problem dotyka również działalności ScanLink Medical – podmiotu leczniczego funkcjonującego w grupie Infoscan. Chcemy wykorzystać dotychczas zebrane doświadczenie oraz kontakty w placówkach medycznych w Polsce, aby poza zaopatrzeniem wynikającym z potrzeb własnych, pomóc także w dystrybucji tak ważnego i niezbędnego w dzisiejszych czasach asortymentu – komentuje Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan S.A.

Medintech GmbH jest innowacyjną firmą oferującą rozwiązania w dziedzinie telememonitoringu oraz telemedycyny na terenie Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Czech, Słowacji i Węgier. Jej celem jest osiągnięcie nowego poziomu opieki nad pacjentem poprzez zorganizowane centrów telemonitoringu oraz ścisłą współpracę z placówkami służby zdrowia i lekarzami rezydentami, a także zapewnienie pacjentowi opieki medycznej, niezależnie od tego, gdzie on się znajduje. Niedawno wprowadziła do swojej oferty również produkty służące do ochrony oraz walki z koronawirusem. W przypadku nawiązania współpracy z Infoscanem produkty oferowane przez Medintech pojawią się również w placówkach w Polsce.

Od dłuższego czasu otrzymujemy zapytania od naszych partnerów dotyczące produktów do walki z koronawirusem. Chcemy wyjść naprzeciw temu zapotrzebowaniu rozszerzając naszą ofertę. Cały czas otrzymujemy informacje od zainteresowanych placówek zarówno tych, z którymi już współpracujemy oraz od tych które nie są jeszcze naszymi partnerami. Zarówno nam jak i Medintechowi zależy na jak najszybszym rozpoczęciu dostaw, dlatego bardzo intensywnie działamy nad ustaleniem ostatecznych warunków współpracy – komentuje Maciej Nowak, Wiceprezes Zarządu Infoscan S.A. – Znając już pełną gamę produktów oferowanych przez Medintech jesteśmy gotowi do zbierania pierwszych zamówień oraz ustalania warunków cenowych. Sytuacja na świecie jest bardzo dynamiczna, dlatego kontynuujemy analizę rynku, aby szybko odpowiadać na aktualne oraz przyszłe zapotrzebowanie – dodaje Maciej Nowak.

Kategorie: