(Polski) Akcjonariusze Infoscanu zadecydują o przejściu na GPW

04.06.2018

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma telemedyczna Infoscan S.A. planuje przejście na główny rynek warszawskiej giełdy. 28 czerwca w trakcie walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki zapadnie decyzja w tej kwestii. Zmianie rynku notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Przenosiny z NewConnect na GPW będą również wiązać się ze zmianą polityki rachunkowości i oparciu jej o Międzynarodowe Standardy Rachunkowości. Spółka rozpocznie publikowanie sprawozdań finansowych według zmienionych standardów po złożeniu prospektu emisyjnego do Komisji Nadzoru Finansowego. Władze Infoscanu przewidują, że dojdzie do tego w czwartym kwartale, a do samego debiutu na głównym rynku dojdzie w pierwszym kwartale 2019 roku.

„Decyzja o przejściu na główny rynek jest konsekwencją naszych wcześniejszych zapowiedzi, ale również rozwoju spółki. Infoscan dywersyfikując geograficznie i produktowo swoją działalność w ostatnich kilkunastu miesiącach znacząco zwiększył swoją wartość. Obecna kapitalizacja już pozwala nam poważnie myśleć o przejściu. Oczekujemy, że wartość spółki będzie rosła dalej wraz z realizacją kamieni milowych. Kolejnym takim będzie uzyskanie certyfikacji FDA na rynek amerykański dla urządzenia MED Recorder, czego oczekujemy w najbliższym czasie” – zapowiada Jacek Gnich, prezes Infoscan.