(Polski) Chrapanie może oznaczać problem z prawem jazdy. Polska zaostrza przepisy (http://www.tvn24.pl)

13.12.2016

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Od nowego roku obowiązują przepisy, które mogą oznaczać komplikacje dla osób, które mają poważny problem z chrapaniem i snem. Konkretnie chodzi o przypadłość nazywaną obturacyjnym bezdechem sennym, która ma siedmiokrotnie zwiększać ryzyko wypadku. Osoby, które się nie leczą, będą mogły stracić prawo jazdy. Materiał programu „Polska i Świat”.

Od nowego roku w ankietach wręczanych podczas badań lekarskich związanych z prawem jazdy znajduje się pytanie o to, czy pacjent cierpi na obturacyjny bezdech senny. Dodatkowo lekarz sam będzie sprawdzał, czy dana osoba nie wykazuje objawów tego schorzenia. (http://www.tvn24.pl)

Pełna informacja jest dostępna na stronie http://www.tvn24.pl/nowe-przepisy-bezdech-senny-a-prawo-jazdy,608975,s.html

Od InfoSCAN

Jesteśmy prawdopodobnie jedyną w Polsce firmą posiadająca własną technologię elektroniczną, zaawansowany system diagnostyczny oparty na technologi „cloud” oraz oczywiście wiedzę i doświadczenie pozwalające na masowe wykonywanie diagnostyki bezdechu podczas snu (ZOPS) w warunkach domowych i ambulatoryjnych. Już od 2013 roku wykonujemy obsługujemy technicznie badania diagnostyczne, nasze rejestratory MED-350 oraz system Medium24 pracują na potrzeby kilkudziesięciu specjalistycznych klinik w całej Polsce.