(Polski) Infoscan ma umowę na sprzedaż systemu do diagnostyki bezdechu sennego w Europie Zachodniej i Afryce Północnej

05.03.2019

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma telemedyczna Infoscan S.A. podpisała umowę dotyczącą dystrybucji urządzenia do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego z GBF INTERNATIONAL, spółką powiązaną z Bayard Medical. Współpraca będzie dotyczyła krajów Europy Zachodniej (Francji, Belgii, Luksemburga oraz Szwajcarii) oraz z regionu Maghrebu (Tunezja, Maroko, Algieria). Dzięki największej umowie w historii Spółki, Infoscan znacząco poprawi wyniki finansowe w tym roku oraz otworzy przed sobą możliwości do sprzedaży badań lub urządzeń na rynkach zachodnioeuropejskich.  Biorąc pod uwagę obecny kurs euro i wskazane w umowie minimalne parametry zamówień, w ciągu 24 miesięcy współpraca może przynieść ponad 8 mln zł przychodów.

Pierwsze zamówienie na urządzenia MED Recorder będzie złożone jeszcze w tym miesiącu. Na początku będzie to 20 sztuk, a następnie co najmniej 50 urządzeń miesięcznie przez kolejne 5 miesięcy. Po upływie pierwszych 6 miesięcy umowy, francuski partner dostarczy prognozę zapotrzebowania na ww. urządzenia na kolejne pół roku. Spółka zagwarantowała sobie również korzystną formę rozliczeń. Płatność 50% wartości zamówienia Infoscan otrzymuje w momencie jego przyjęcia do realizacji. Kolejne 25% wartości zamówienia w momencie wysyłki urządzeń do Partnera, a resztę w terminie 7 dni od daty otrzymania urządzeń. Cena podstawowa została określona na 1450 Euro za jedno urządzenie MED Recorder.  Dodatkowo, Spółka pobierze opłatę licencyjną za użytkowanie oprogramowania służącego do analizy i przechowywania danych związanych z badaniem diagnostyki bezdechu sennego w wysokości 180 Euro za każde urządzenie. – Umowa z francuskim partnerem jest prawdziwym przełomem w historii Spółki. To całkowicie nowy, w odróżnieniu do modelu usługowego stosowanego w Azji, model sprzedażowy. Zakładamy, że będzie on generował stabilny cash-flow i kilkudziesięcioprocentową marżę, co pozwoli nam osiągnąć próg rentowności na działalności w Europie.   Uważamy, że nasze rozwiązanie spotka się z pozytywnym odbiorem przez lekarzy i kliniki w zachodniej części naszego kontynentu i po sześciu miesiącach współpracy będziemy mogli zwiększyć wolumen sprzedaży na tych rynkach  – uważa Tomasz Nowowiejski, Prezes Infoscan.

Wraz z rozwojem współpracy Spółka może poszerzyć sprzedaż o inne rynki europejskie oraz kraje Bliskiego Wschodu. – Cieszy nas szczególnie fakt, że MED Recorder trafi do tych krajów europejskich o największych wydatkach na zdrowie i wyznaczających standardy w różnych obszarach medycyny. Wierzymy, że tym samym przyczynimy się również do zwiększenia świadomości na temat zagrożeń związanych z bezdechem sennym w Europie – zaznacza Tomasz Nowowiejski. Problem bezdechu sennego jest dużym wyzwaniem dla  europejskiej służby zdrowia. Zgodnie z informacjami z Société Française de Recherche et Médecine du Sommeil (francuska instytucja zajmująca się badaniami snu) w 2015 r. od 4% od 10% Francuzów cierpiało na zespół bezdechu sennego, czyli od 2.5 do 6.4 milionów populacji. Eksperci przyznają, że na tamtejszym rynku prawdopodobnie ponad 50% potencjalnych pacjentów nie zostało jeszcze zdiagnozowanych.

Umowa z francuskim partnerem nie jest jedynym zagranicznym kontraktem telemedycznej firmy. W ubiegłym roku Infoscan podpisał umowę na sprzedaż badań w regionie Azji Południowo – Wschodniej. W tym miesiącu ruszają badania za pomocą MED Recorder w pierwszych szpitalach na Filipinach. Dodatkowo, spółka zależna Infoscan podpisała w ostatnich tygodniach dwie umowy w Polsce: z siecią przychodni Polmed oraz z kliniką stomatologiczną Dentalux.

Sorry, no posts matched your criteria.