(Polski) Infoscan może pozyskać kontrakt na 5 tys. badań

08.08.2017

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma telemedyczna Infoscan S.A. otrzymała od Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku list intencyjny wskazujący na możliwość przeprowadzenia badań kohortowych na 5 tys. osobach. Od początku działalności Spółka przeprowadziła z urządzeniem MED Recorder 350 ok. 1,5 tys. zdalnych procedur diagnostyki bezdechu sennego. Pierwsze badania w ramach współpracy z uczelnią mogą ruszyć już we wrześniu br. Władze Spółki podkreślają, że widzą duży potencjał w badaniach kohortowych przy udziale ośrodków naukowych i pracują nad kolejnymi umowami w tym zakresie.

List intencyjny z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku dotyczy pozytywnego zweryfikowania technologii Spółki służącej do diagnostyki bezdechu sennego oraz zastosowaniu rozwiązań Infoscan w planowanym badaniu kohortowym w ramach projektu Białystok PLUS. Uczelnia za pomocą urządzenia MED Recorder 350 zamierza przebadać grupę ok. 5 tysięcy osób pod kątem bezdechu sennego w ciągu maksymalnie 72 miesięcy. Pierwsza badania są planowane już w kolejnym miesiącu. Cena za jedną procedurę zostanie ustalona w umowie regulującej współpracę Spółki i Uniwersytetu. Obecnie pojedyncze badanie zamawiane bezpośrednie w Infoscan kosztuje 250 złotych.

– Wierzymy, że list intencyjny z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku jest dopiero początkiem naszej biznesowej współpracy z ośrodkami badawczymi w Polsce. Dzięki realizacji badań kohortowych zwiększamy również świadomość dotyczącą tego bardzo popularnego schorzenia, a przez to wartość samego rynku diagnostyki bezdechu sennego

tłumaczy Jacek Gnich, Prezes Infoscan.

Obecnie w Polsce przeprowadzanych jest rocznie około 15 tys. procedur w tym zakresie. Dla porównania na rynku USA, na którym planuje zadebiutować Infoscan na początku przyszłego roku, wykonuje się rocznie 4 mln badań w tym zakresie.

– Pomimo, że nasz model biznesowy zakłada, że większość przychodów spółka zamierza uzyskiwać dzięki badaniom w USA, widzimy, że rynek polski może zapewnić nam istotny strumień przychodów i dzięki zdobyciu kilku kontraktów na badania kohortowe zapewnić rentowność biznesu

zapowiada Jacek Gnich.

Dodaje, że prowadzi rozmowy z kolejnymi ośrodkami badawczymi na temat kontraktów na diagnostykę bezdechu sennego.

Współpraca Infoscan z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku nie wymaga dodatkowych nakładów inwestycyjnych. Wśród zadań spoczywających na Spółce można wymienić: dostawę urządzeń, akwizycję danych, analizę danych, sporządzenie raportów, zapewnienie „surowych” danych do celów naukowych wynikających ze specyfiki programu Białystok PLUS.