(Polski) Infoscan odnotował ponad 12-krotny wzrost przychodów ze sprzedaży

02.08.2019

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma telemedyczna Infoscan S.A. odnotowała w I połowie 2019 roku 523 tys. złotych przychodów ze sprzedaży. Jest to najwyższa wartość przychodów w historii Spółki, większa 12-krotnie od przychodów odnotowanych w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Rekordowy poziom sprzedaży wynika przede wszystkim z rozpoczęcia współpracy z GBF International, francuskim dystrybutorem sprzętu medycznego, z którym Infoscan współpracuje od kwietnia b.r. Władze Spółki zapowiadają komercjalizację urządzenia w kolejnych krajach.

– I półrocze tego roku, a szczególnie II kwartał, to był bez wątpienia najważniejszy okres w dotychczasowej historii Spółki. Nowy Zarząd, którym kieruję postawił sobie za cel jak najszybszą komercjalizację produktu oraz rozpoczęcie sprzedaży na rynkach zagranicznych. Dzięki uruchomieniu sprzedaży we Francji sprawiliśmy, że w kilka miesięcy przychody wzrosły ponad 12-krotnie w porównaniu z I półroczem zeszłego roku – komentuje Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan S.A. – To oczywiście dopiero początek. Naszym głównym celem jest przekroczenie progu rentowności. Będziemy dążyć do tego, aby zrealizować ten cel jeszcze w tym roku – dodaje Piotr Sobiś.

Dzięki umowie podpisanej z GBF International, francuskim dystrybutorem sprzętu medycznego, Spółka weszła ze swoim rozwiązaniem na rynek francuski. Od momentu podpisania umowy z GBF International Infoscan otrzymał zamówienia na łącznie 120 urządzeń.

Spółka prowadzi również rozmowy z podmiotami z takich krajów jak Indie, Hiszpania oraz Iran. Infoscan posiada podpisane listy intencyjne z poszczególnymi dystrybutorami, z którymi prowadzi rozmowy. 24 lipca tego roku Spółka otrzymała pozytywną decyzję Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu dotyczącej udziału Spółki w programie „Polskie Mosty Technologiczne”. W ramach programu Infoscan otrzyma dofinansowanie w wysokości około 150 tys. zł, które pozwoli Spółce sfinansować niemal wszystkie koszty związane z ekspansją na rynkach norweskim, ukraińskim oraz rosyjskim. W ramach grantu PAiH będzie również służyć Spółce doradztwem oraz wsparciem merytorycznym odnośnie planowanego wejścia na nowe rynki.

– Jedna umowa zagraniczna sprawiła, że Spółka rozpoczęła działalność komercyjną na szeroką skalę czego wynikiem jest rekordowa sprzedaż. Liczymy na to, że umowy z kolejnymi podmiotami spowodują zwielokrotnienie wartości przychodów w przyszłych okresach. Rozmowy z potencjalnymi partnerami trwają, a na horyzoncie pojawiają się kolejne kraje do których chcemy wejść. Nieoceniona w tej kwestii jest pomoc specjalistów z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – komentuje Maciej Nowak, pełniący funkcję Wiceprezesa Zarządu Infoscan S.A. – Zamierzamy również znacząco zwiększyć przychody z działalności na rynku polskim. Szczegóły przedstawimy w nowej strategii Spółki. – dodaje Maciej Nowak.

Ekspansja zagraniczna Infoscanu będzie finansowana m.in. ze środków pozyskanych w ramach umowy inwestycyjnej, w ramach której Spółka będzie mogła uzyskać do 21 mln zł. 13 sierpnia b.r. odbędzie się NWZ, podczas którego akcjonariusze zdecydują o zatwierdzeniu umowy z inwestorem. Po WZ, które podejmie uchwały umożliwiające realizację umowy inwestycyjnej, Spółka planuje opublikować zaktualizowaną strategię rozwoju.

Sorry, no posts matched your criteria.