(Polski) Infoscan przeprowadzi pilotaż MED Recorder w USA jeszcze w tym roku

26.10.2017

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Infoscan w najbliższym czasie podpisze umowy i przeprowadzi pilotaż urządzenia MED Recorder na rynku amerykańskim, poinformował ISBnews prezes Infoscan Jacek Gnich. Plan przewiduje jego zakończenie w drugiej połowie grudnia br.

“W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy w Stanach Zjednoczonych z przedstawicielami tamtejszej branży diagnostycznej. Nasze urządzenie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem przez docelowych klientów czyli kliniki snu. Zwracano uwagę na przewagę technologiczną MED Recorder nad istniejącymi rozwiązaniami (Moduł GSM i możliwość sprawdzenia kompletności badania w trybie online), możliwość dostosowania naszego systemu do tych wykorzystywanych w klinikach; a także niższe ceny niż konkurencji; elastyczność oferty i polityki licencjonowania. Z częścią sleep labów podpiszemy umowy i rozpoczniemy oficjalny pilotaż jeszcze w tym kwartale” – powiedział ISBnews Gnich.

W pilotażu będą uczestniczyć kliniki snu zainteresowanie komercyjnym użytkowaniem urządzenia do zdalnego badania bezdechu sennego. Na przeprowadzenie takich testów pozwalają specjalne procedury FDA (Food&Drug Administration), która obecnie ocenia pod kątem merytorycznym wniosek spółki o dopuszczenie MED Recorder na rynek amerykański.

Spółka przygotowuje się także do wprowadzenia urządzenia do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego na największy światowy rynek. W USA rocznie przeprowadzanych jest pod 4 mln procedur w tym zakresie. Do wdrożenia MED Recorder na rynek Infoscan potrzebuje certyfikacji FDA.

“Wniosek złożyliśmy w czerwcu, a jeszcze w lipcu otrzymaliśmy pozytywną ocenę naszej aplikacji pod względem formalnym. Obecnie jesteśmy w fazie oceny merytorycznej i współpraca z FDA w tym zakresie przebiega obiecująco. Spodziewamy się, że do końca marca otrzymamy certyfikacji co w połączeniu z planowanym wcześniej pilotażem pozwoli nam od razu rozpocząć komercyjne przeprowadzenie badań w USA” – dodał Gnich.

Infoscan w tym miesiącu złożył ofertę na przeprowadzenie badań kohortowych na bezdech senny we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Harmonogram zakłada przeprowadzenie pierwszych badań w ramach tej współpracy do połowy grudnia. Wcześniej, w sierpniu spółka podpisała list intencyjny z Uniwersytetem Medycznym dotyczący badania 5 tys. osób na bezdech senny w ramach programu Białystok Plus, które będą prowadzone przez okres dwóch lat.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

(ISBnews)