(Polski) Infoscan uruchomił nowy model sprzedaży w Polsce

30.01.2019

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

ScanLink Medical, spółka z telemedycznej Grupy Infoscan S.A. uzyskała status podmiotu leczniczego. Placówka prowadzona w ramach Grupy specjalizuje się w diagnostyce zaburzeń oddychania podczas snu. Tomasz Nowowiejski, nowy prezes Infoscanu liczy na współpracę w tym obszarze z sieciami klinik oraz producentami sprzętu do terapii bezdechu sennego. Spółka ma już pierwszego klienta na nową usługę – klinikę stomatologiczną Dentalux.

Spółka zależna Infoscanu została wpisana do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą. Oznacza to, że Grupa Infoscan będzie mogła oferować nowe usługi. Dotąd Infoscan dostarczał jedynie techniczny raport z badania bezdechu sennego. Teraz Grupa może oferować pełny opis medyczny z konkretnymi rozwiązaniami terapeutycznymi. Nowy model ma ułatwić współpracę z klinikami medycznymi oraz producentami sprzętu do terapii. W tym zakresie spółka podjęła już współpracę z kliniką dentystyczną Dentalux. Infoscan ma również listy intencyjne z firmą ResMed Polska, która wchodzi w skład grupy kapitałowej ResMed Inc, globalnego producenta wyrobów medycznych do terapii zaburzeń oddychania podczas snu. Wspólnie firmy zaproponują pacjentom cierpiącym na bezdech senny możliwość skorzystania z pełnej ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej w prosty i łatwy sposób. – Od momentu gdy dołączyłem do spółki i po rozmowach ze środowiskiem medycznym zauważyłem potrzebę zmiany modelu sprzedaży Infoscan w Polsce. Stąd decyzja o uruchomieniu własnego podmiotu medycznego, który jest odpowiedzą na potrzeby branży w Polsce. W ostatnich kilku miesiącach prowadziliśmy szereg rozmów z klinikami medycznymi, które mam nadzieje w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi umowami. Dzięki zmianie podejścia liczymy na istotny wzrost liczby badań przeprowadzonych przez Infoscan w Polsce – komentuje Tomasz Nowowiejski, Prezes Infoscan, który 28 stycznia objął tą funkcję. Wcześniej od kwietnia 2018 roku był Wiceprezesem Spółki.

Polska to tylko jeden z kierunków, na którym Tomasz Nowowiejski chce rozwijać sprzedaż. – Największym na świecie rynkiem diagnostyki bezdechu sennego są USA, dlatego kontynuujemy prace związane z certyfikacją FDA i przygotowujemy się do wejścia na ten rynek. Istotną sprzedaż za granicą zaczniemy generować jednak na innych kierunkach. Jesteśmy po pierwszych komercyjnych badaniach w Azji Płd. Wschodniej i nasz lokalny partner jest już przygotowany do uruchomienia sprzedaży na szerszą skalę w Filipinach, Malezji oraz Indonezji. Z kolei w Europie jesteśmy w fazie zaawansowanych negocjacji warunków umowy na sprzedaż naszych urządzeń na rynek francuski. Oczekujemy, że w tym kwartale zrealizujemy pierwsze zamówienie we Francji w ramach tego kontraktu – mówi Tomasz Nowowiejski.

Sorry, no posts matched your criteria.