(Polski) Spółka z Grupy InfoSCAN ma 1,6 mln zł na prace nad Holterem EKG

13.11.2017

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

cardio.link spółka zależna firmy telemedycznej InfoSCAN pozyskała 1,6 mln zł w ofercie prywatnej na prace nad innowacyjnym Holterem EKG, monitorującym rytm serca. W przyszłym roku urządzenie ma trafić na rynek, a sama firma odpowiedzialna za projekt zadebiutuje na NewConnect.

Holter EKG ma w pierwszym kwartale 2018 r. trafić już do testów w ośrodkach naukowych. Samo urządzenie wraz z system telemedycznym znacząco skróci czas pracy lekarzy przy opisach EKG. Pacjenci i środowisko medyczne odnajdą w nim również dodatkowe funkcjonalności, dotąd niedostępne na rynku.

Spółka szacuje, że proces certyfikacji urządzenia zakończy się w pierwszej połowie przyszłego roku, a komercjalizacji na rynku polskim finalnej wersja Holtera EKG rozpocznie się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2018 r.  W kolejnym etapie urządzenie zadebiutuje na rynkach zagranicznych.

cardio.link został założony w sierpniu tego roku i działalność operacyjną rozpoczął dwa miesiące temu. Bazuje na doświadczeniach i wcześniejszych pracach InfoSCAN w tym zakresie. Dzięki pozyskanemu kapitałowi projekt zostanie udoskonalony, zoptymalizowany i odświeżony.  Równolegle z procesem udoskonalania urządzenia, będą trwały prace nad platformą teleinformatyczną umożliwiającą zarządzanie badaniami przez kliniki oraz lekarzy.

Doświadczenie zespołu InfoSCAN w zakresie telemetrii pozwoliło na stworzenie fundamentów dla prac nad Holterem EKG. Zasoby Grupy w ostatnich dwóch latach dotąd koncentrowały się na rozwoju naszego flagowego projektu związanego ze zdalną diagnostyką bezdechu sennego i jego ekspansji na rynku USA. Powołanie dedykowanej spółki dla projektu Holter EKG dało nam możliwość na pozyskanie zasobów i dalsze prace nad przedsięwzięciem. Chcemy, aby cardio.link wzbogacił środowisko medyczne o nowe urządzenie do monitoringu pracy serca, zarówno z przewagami po stronie technologicznej, jak i cenowej – uważa Miłosz Jamroży, Prezes cardio.link.